قالب خبری راش، یکی از قالب های ویژه برای سایت های دارای محتوای مجله ای، تکنولوژی و خبری می باشد که برای اولین بار به صورت کاملا صحیح و اصولی توسط وبسایت هیگز ترجمه، بهینه و منتشر می شود.

با قالب راش، محبوبیت دو چندان پیدا کنید…

 

راش   قالب خبری وردپرس

 

ذکر ویژگی ها و نکات و امکانات این قالب، می تواند کاربران را به انتخاب درست هدایت کرده و به هدفشان نزدیکتر کند. شاید از خود بپرسید چرا در خط اول توضیحات، اینچنین ذکر شد که قالب راش برای اولین بار کاملا صحیح ترجمه شده است؟! با ما همراه باشید تا تفاوت قالب های ترجمه شده توسط تیم بزرگ هیگز و دیگر مارکت های ادعا کننده ترجمه این قالب، مشخص شود.

 

“طراحی دو ستونه و سه ستونه مجله ای”

قالب راش از آن دسته از قالب هایی است که خییلی ها را به سمت خود جذب می کند. یکی از دلایل آن، قابلیت انتخاب دو ستونه و یا سه ستونه بودن آن می باشد. شما به راحتی می توانید تعیین کنید سایت شما به صورت دو ستونه و یا سه ستونه نمایش داده شود. در ستون اول، محتوای اصلی و مطالب سایت قرار داده می شود.، در دو ستون دیگر می توان ابزارک های مختلفی برای نمایش در سایدبار قرار داده شود.

 

راش   قالب خبری <a href=وردپرس” width=”310″ height=”307″ title=”راش قالب خبری وردپرس“/>راش   قالب خبری وردپرس

 

“طراحی جعبه ای و تمام صفحه”

یکی دیگر از ویژگی های این قالب، قابلیت تعیین حالت و چارچوب اصلی سایت می باشد که شما می توانید تعیین کنید قالب کلی سایت به صورت جعبه ای یا فریم دار باشد و یا به صورت تمام صفحه نمایش داده شود. شما در حالت جعبه ای می توانید برای پسزمینه قالب خود انتخاب هایی نظیر قرار دادن تصویر پسزمینه، الگو و رنگ داشته باشید.

 

“سر خط مطالب مهم را بخوانید…”

همیشه برای هر قالب خبری و مجله ای، وجود یک قسمت برای نمایش آخرین مطالب منتشر شده به صورت تیتروار و یا سرخط مطالب می تواند بسیار ارزشمند باشد و کاربران را به سمت خود جذب کنید. قالب راش این قابلیت را در خود دارد تا بتوانید آخرین مطالب منتشر شده را به صورت تیتر وار در سرخط مطالب نمایش دهد.

 

“دوست دارید فهرست های شما حالت مگا منو داشته باشند!”

مطمئنا تا حالا به خیلی از سایت ها برخورد کرده اید که فهرست های بسیار مرتب و منظمی دارند. اگر شما نیز از شلوغی و حجیم بودن فهرست سایت خود ناراحت هستید، وجود یک مگا منو برای شما ضروری به نظر می رسد. مگا منو ها را می توانید در محبوبترین سایت های مجله ای و فروشگاهی نظیر زومیت، دیجی کالا و … مشاهده کنید. تعداد بسیار بالای فهرست، فقط در یک قالب جمع و جور جا داده شده است. در نسخه ی ۱.۹ قالب راش، قابلیت مگا منو به پوسته اضافه گردیده است. همچنین یکی از ویژگی های مهم در این فهرست، این است که شما می توانید برای فهرست خود و زیر فهرست ها، آیکون های فونتی انتخاب کنید. مانند شکل زیر.

 

راش   قالب خبری وردپرس

 

” نمایش مطالب به صورت اسلایدر، لیست، شبکه و زبانه دار “

بخش های مختلف یک سایت مجله ای و خبری، باید دارای یک قالب به خصوصی باشد. مثلا نمی توان یک طرح ساده و تکراری برای نمایش مطالب در سایت استفاده کرد. همیشه دوست دارید، مطالب به صورت های مختلف برای دسته های مختلف نمایش داده شود. قالب راش، از چندین حالت برای نمایش مطالب استفاده می کند. شما می توانید مطالب خود را به صورت اسلایدر ، جعبه مطالب پیمایشی، مطالب به صورت لیست وار، نمایش به صورت شبکه ای، نمایش مطالب در چند دسته مختلف در قالب زبانه ای به نمایش درآورید.

 

” برای سایت خود درآمد کسب کنید “

در کنار همه قابلیت هایی که یک قالب خبری و مجله ای وجود دارد، نیاز به یک مکانی ویژه برای ایجاد تبلیغات و کسب درآمد در سایت احساس می شود. قالب راش با پشتیبانی از ابزارک های مختلف برای نمایش تبلیغات در سایدبار و سربرگ سایت، شما را در کسب درآمد های مربوط به سایت و فعالیت سایت، کمک بسیار زیادی می کند.

 

” برای نوشته های خود نقد و بررسی ایجاد کنید “

سیستم نقد و بررسی یکی از بخش های جدا نشدنی هر قالب خبری و مجله ای می باشد. شما با استفاده از این سیستم می توانید در مورد یک محصول و یا یک مطلب، رای گیری کرده و به آن امتیاز دهید. در امتیاز دادن به موضوع، می توانید از کاربران و بازدیدکنندگان سایت کمک بگیرید و یک سیستم بسیار زیبای نقد و بررسی راه اندازی کنید.

 

راش   قالب خبری وردپرس

 

” با پنل تنظیمات تمام فارسی و راستچین سایت خود را مدیریت کنید “

پنل تنظیمات برای یک قالب، حکم فرمان و اجزای داخلی یک خودرو را دارد که شما می توانید با فرمان یک خودرو، مسیر آن را تغییر دهید، با دنده ها سرعت را تغییر دهید و با دیگر امکانات آن، مسائل دیگری را به وجود آورد. خود قالب یک سایت، حکم شاسی را دارد. پس شما با پنل تنظیمات قالب راش می توانید اقداماتی نظیر آپلود لوگو، تغییر رنگ قالب و فهرست ها، قرار دادن و تنظیم قلم های زیبای فارسی، قرار دادن کد های شخصی سازی برای استایل پوسته، نمایش و یا عدم نمایش بخش های مختلف قالب را انجام داد.

 

راش   قالب خبری وردپرس

 

” اما با این همه توضیحات، و با توجه به اینکه سایت های دیگر این قالب را ترجمه کرده اند، چه تفاوتی بین قالب ترجمه شده سایت هیگر و دیگر سایت ها دارد؟”

نکته اول – در تمامی مارکت های موجود که این قالب را ترجمه و منتشر می کنند، هیچ کدام از آن ها پنل تنظیمات پوسته را به صورت کامل ترجمه نکرده و حتی راستچین هم نشده است. قالب ترجمه شده تیم هیگز، صد در صد به فارسی صحیح ترجمه شده و کاملا راستچین شده است.

نکته دوم – ترجمه لغات برای این پوسته به صورت کاملا ویژه و با دخالت انسان صورت گرفته است. ( ترجمه ها به فارسی روان و صحیح می باشد.) بر خلاف ترجمه دیگر سایت ها که به صورت ماشینی و توسط گوگل ترجمه شده است. فرق ترجمه انسان با گوگل این هست که نرجمه انسانی به خاطر داشتن فعل و فعال و شیوه صحیح نگارش، کاملا متوجه خواهید شد، حال آنکه ترجمه جملات و کلمات توسط گوگل، کاملا ناخوانا و بدون مفهوم می باشد.

نکته سوم – آخرین نسخه ی قالب راش در بروزرسانی طراح به نسخه ی ۱.۹، قابلیت مگا منو به پوسته اضافه گردیده است. در تمامی قالب های ترجمه شده این سایت ( مارکت های ادعا کننده فروش قالب راش) به هیچ وجه از قابلیت مگا منو پشتیبانی نکرده و اسکریپت های ایجاد کننده مگا منو در قالب های آن ها وجود ندارد. این خود دلیلی می باشد بر اینکه قالب ها ی ترجمه شده توسط ای سایت ها کاملا نال شده می باشد.

نکته چهارم – قرار گیری قلم های فارسی در پوسته راش و دیگر پوسته های ترجمه شده توسط سایت هیگز، کاملا ویژه بوده و با کد نویسی با وردپرس پارسی و پوسته هماهنگ شده است. ما فونت ها را از سرور خود سایت هیگز بر روی پوسته اعمال می کنیم و قابلیت دسترسی دارد. بدین صورت که تا زمانی که شما در پوسته خود و در پنل تنظیمات، قلم فارسی خود را انتخاب نکنید، این قلم بر روی سایت شما بارگذاری نمی گردد و سرعت سایت شما کاهش نمیابد. بر خلاف دیگر سایت ها که قالب راش را ترجمه کرده اند و فونت ها را با شیوه کاملا اشتباه، وارد پوسته می کنند. کاری که این سایت ها انجام می دهد، قرار دادن مجموعه ای از فونت های فارسی در استایل پوسته می باشد.  این کار باعث می شود تا سایت شما که بارگذاری می شود، استایل تمامی این قلم ها روی سایت شما بارگذاری گردد و سرعت سایت شما کاهش یابد.

نکته پنجم – بهینه شدن بخش تایپوگرافی پنل تنظیمات پوسته با قلم های فارسی، رنگبندی ها، استایل ها و دیگر ویژگی های مربوط به تایپوگرافی. در نسخه ی اصلی قالب راش، امکان انتخاب قلم برای فهرست، بدنه، و انتخاب رنگ بندی برای این قسمت ها وجود ندارد.سایت هیگز بخش های بیشتری را در این قسمت کد نویسی کرده و به پوسته اضافه نموده است تا کاربران به راجتی بتوانند به صورت کاملا مجزا، برای فهرست سایت خود و یا برای بدنه، پاراگراف ها، تیتر ها قلم فارسی، رنگ، اندازه و ضخامت انتخاب کند. در هیچ کدام سایت های دیگر که فروش این قالب را دارند، به این نکات توجهی نشده است.

 

برخی از امکانات پوسته و پنل تنظیمات:

واکنشگرایی بسیار بالای پوسته

انتخاب قالب به صورت جعبه ای و تمام صفحه

قابلیت تعین قالب به صورت دو ستونه و سه ستونه

قابلیت سنجاق کردن فهرست با اسکرول کردن صفحه به پائین

قابلیت امتیاز قرار دادن و سیستم نقد و بررسی موضوعات ( تمامی این بخش به فارسی ترجمه شده است که در دیگر سایت ها چنین کاری انجام نشده است)

انتخاب بی نهایت رنگبندی

انتخاب بی نهایت سایدبار

قرار دادن شبکه های اجتماعی

ایجاد خبرنامه و اشتراک خبرنامه ای

نمایش فهرست به صورت آبشاری و مگا منو به همراه تعیین رنگ دسته در پنل تنظیمات پوسته

وجود ده ها ابزارک نظیر: نمایش نوشته های محبوب، آخرین مطالب، ابزارک های تبلیغاتی، نمایش نوشته ها به صورت لیست و شبکه ای، نمایش دیدگاه ها با قابلیت نمایش آواتار، نمایش نوشته ها به صورت زبانه ای و …

انتخاب کد های کوتاه نظیر : قرار دادن اسلایدر، قرار دادن فایل صوتی،دکمه ها، زبانه ها، نقل قول ها و …

قابلیت تعیین برگه ها و قالب های برگه جدا

قابلیت انتخاب و آپلود لوگو و فاوآیکون

قابلیت نمایش نوشته ها به صورت اسلایدر در سایت

قابلیت نمایش آخرین مطالب به صورت تیتر وارد در بخش سرخط مطالب

قابلیت انتخاب بیش از ۶۰ قلم زیبا و ویژه هیگز با انتخاب قابلیت رنگبندی به آنها

ترجمه و راستچین شدن تمامی قسمت های پوسته و پنل تنظیمات

قابلیت نمایش مطالب مرتبط در نوشته ها

قابلیت تمایشمطالب محبوب در نوشته ها

و ده ها امکانات دیگر برای این پوسته